Metodička prevence: PhDr. Jana Piechová

Hlavními úkoly metodičky prevence jsou:

•  koordinace tvorby a kontrola realizace preventivního programu školy
  •  koordinace a participace na realizaci aktivit školy zaměřených na prevenci záškoláctví, závislostí, násilí, vandalismu, sexuálního zneužívání,   zneužívání sektami, nekriminálního a kriminálního chování, rizikových projevů sebepoškozování a dalších sociálně patologických jevů.
  •  řešení projevů ostrakismu a šikany (kyberšikany)
  •  vyhledávání a orientační šetření žáků s rizikem či projevy sociálně patologického chování, poskytování poradenských služeb těmto žákům a jejich   zákonným zástupcům, případně zajišťování péče odpovídajícího odborného pracoviště (ve spolupráci s třídními učiteli).
  •  metodické a odborné vedení pedagogických pracovníků školy při realizaci preventivního programu
  •  spolupráce s institucemi zabývajícími se prevencí sociálně-patologických jevů
  •  zajišťování informovanosti žáků, rodičů a zákonných zástupců o činnosti institucí, které poskytují pomoc mladistvým při problémech se závislostí   nebo jinými sociálně patologickými jevy
  •  konzultační a poradenská činnost rodičům a zákonným zástupcům