Aktuality



Související obrázekSouvisející obrázek
  PABLO Picasso                            CARLOS Saura                                          Penélope Cruz              F.G. Lorca
        
Nechme stranou zkázu Tróje,
vždyť jsme její lesk a bídu
nepoznali,
nechme stranou římské boje,
vynechme i Aeneidu
s reky, s králi.
Zbytečně pak nepátrejme,
kterak žilo uplynulé století,
včerejšek si připomeňme:
nicotě jde bez vší vůle
v ústrety.  
(Jorge Manrique - 1476 - Sloky na smrt otcovu)
Proběhne

Proběhlo

20.1.2021 Den s překladem OSU - školní kolo. Do fakultního kola Ostravské univerzity postupují: Eliška Kovaříková 3.A a David Dostál VI.B6. Buena suerte!

5.1.2021 Překladatelská soutěž UPOL - fakultní kolo - Eliška Kováříková 3.A se v překladech ze španělštiny do češtiny umístila na 2. místě. Enhorabuena!

4.11.2020 Překladatelská soutěž UPOL - školní kolo

2.4.2020. Ústřední kolo španělské olympiády Instituto Cervantes v Praze (Jiří Loun VII.A8 a Adina Lejsková IV.A8) - zrušeno kvůli pandemii.

26.2.2020 Komentovaná prohlídka Instituto Cervantes v Praze (třída VII.B8).

24.2.2020 Projektový den ve škole: Uplatnění románských jazyků.

20.2.2020 Krajské kolo španělské olympiády G-Čajkovského. První místo v první kategorii připadlo Adině Lejskové (V.A8) a první místo ve druhé kategorii Jiřímu Lounovi (VIII.A8). 

19.2.2020  Školní kolo španělské olympiády - GOH.

28.1.2020 Školní kolo olympiády v latině Certamen Latinum 2020.
7.5.2019 - 14.5.2019 Studijní pobyt žáků OH na Colegio San Juan Bautista, Madrid, Španělsko.

La imagen puede contener: 7 personas, personas sonriendo, personas de pie y exterior

6.6.2019 Ústřední kolo španělské olympiády Instituto Cervantes Praga (Jiří Loun VII.A8 a Adina Lejsková IV.A8).

26.4.2019 Krajské kolo španělské olympiády - G. Čajkovského.

20.2.2019  Školní kolo španělské olympiády - GOH.

8.5. - 15.5.2018 Výměnný pobyt GH ve Španělsku.

https://cabra2018.rajce.idnes.cz/Cabra_2018%2C_vymenny_pobyt_Gymnazia_Olomouc_Hejcin%2C_VI.A8_a_V.A6/

19.4.2018 Ústřední kolo španělské olympiády - Instituto Cervantes Praga.

5.4.2018 Matěj Mičulka ze IV.A, student latinského semináře, obsadil druhé místo v zemském kole latinské olympiády v Brně (za všechny moravské kraje) a posléze v celostátním kole v Praze skvělé 6. místo.

22.3.2018 Krajské kolo španělské olympiády G-Čajkovského.Vítěz krajského kola benjamínek II. kategorie: Jiří Loun VI.A8.
https://cabra2018.rajce.idnes.cz/Olimpiadas_2018%2C_vitez_Jiri_Loun_VI.A8/

(kategorie II: 1. místo obsadil Loun Jiří VI.A8, 6. místo Šlachta Ondřej VI.A8. V kategorii II: Vendula Štenclová VB8 8. místo).

14.2.2018 Komentovaná prohlídka Instituto Cervantes en Praga.

https://cabra2018.rajce.idnes.cz/Instituto_Cervantes_en_Praga_2018%2C_Gymnaziu_Olomouc_Hejcin%2C_VI.A8/

31.1.2018 Sobre los episodios de O. Sekora - školní kolo španělské olympiády.

5.12.2017 Fakultní kolo překladatelské soutěže: 1. Foltýnová Kateřina V.A6, 3. Vacek Josef VII.B8, 4. Korcanová Dominika V.A6.

1.12.2017 Seminář pro učitele španělštiny Instituto Cervantes en Praga.

 8.5.2017 - 12.5.2017 Výměnný pobyt GH - Instituto de Cabra, Córdoba, Espaňa

14.5.2017 - 18.5.2017 Výměnný pobyt GH - Instituto de Cabra, španělští žáci v Olomouci.

 19.4.2017 Ústřední kolo španělské olympiády Instituto Cervantes Praga (Barbora Řípová VIII.A8 4. místo ve II. kategorii).

 21.3.2017 Krajské kolo španělské olympiády G-Čajkovského (1. místo ve II. kategorii: Barbora Řípová VIII.A8, 3. místo v I. kategorii Jiří Loun V.A8).

4.5. - 7.5.2016 Výměnný pobyt GH - Instituto de Cabra, španělští žáci v Olomouci.

4.4.-11.4.2016 Výměnný pobyt GH - Španělsko (Cabra, Córdoba), čeští žáci ve Španělsku.

http://radio.cz/es/rubrica/cultura/olomouc-cabra-un-programa-de-intercambio-acerca-a-adolescentes-checos-y-espanoles

http://www.mzv.cz/madrid/es/cultura_becas_cursos/educacion/intercambio_de_estudiantes_de_gymnazium.html

http://www.diariocordoba.com/noticias/cordobaprovincia/jornadas-intercambio-cultura-checa_1031346.html

http://cabrainformacion.com/ver.php?categoria=108&id_noticia=10556

http://www.aguilaryeslava.org/contenido.php?sec=inicio&sub=actualidad&id=480

21.3.2016 Krajské kolo španělské olympiády G-Čajkovského.


24.2.2016 Parodias de Star Wars - školní kolo španělské olympiády.

Olimpíada de espa?ol 2016,  "PARODIAS DE STAR WARS", resultados - ronda escolar:

CATEGORÍA I:  1. Jiří Loun IV.A8  2. Hedvika Benešová IV.A8 3. Ondřej Šlachta IV.A8

CATEGORÍA II: 1. Lenka Dobešová VIII.A8 2. Vojtěch Látal IV.A 3. Zlata Kožaková VIII.A8

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům blahopřejeme! První dva postupují do krajského kola (G-Čajkovského, 21.3.2016), třetí jsou náhradníci! Podrobné a kompletní výsledky v kab. šp. jazyka na budově B.

 5.12.2015 Flamenco - taneční vystoupení absolventů GH.

29.6.2015 Festival a soutěž hejčínských kapel HEY! 2015

12.3.2015 Krajské kolo španělské olympiády, G. Čajkovského.

18.2.2015 FLECHAS RÁPIDAS - školní kolo španělské olympiády.

26.6.2014 Hey 2014 - festival studentských kapel GH. 

klikni na: http://simanova.rajce.idnes.cz/Festival_HEY_a_Beh_pro_Afriku_-_26.6.2014


22.5.2014 Španělská olympiáda Instituto Cervantes Praga, ústřední kolo. (Gabriel Kýr VIII.A8 se umístil na 6. místě.)

4.5. - 11.5.2014 Výměnný pobyt GH - žáci GH ve Španělsku. 

https://www.youtube.com/watch?v=m9J7spaf_BE 

27.4. - 4.5.2014 Výměnný pobyt GH - Španělsko (Institut Vallvera, Salt), pobyt Španělů v Olomouci.

20.3.2014 Krajské kolo španělské olympiády - G-Čajkovského. (Kategorie II: 1. místo Gabriel Kýr VIII.A8, 2. místo Lenka Dobešová VI.A8; Kategorie I: 2. místo Vojtěch Látal II.A, 6. místo Hana Sedláčková - celkový počet soutěžících 21 - z toho v 1. kategorii 12, ve 2. kategorii 9).

Krajské kolo OLYMPIÁDY VE ŠPANĚLSKÉM JAZYCE VÝSLEDKOVÁ LISTINA - KATEGORIE SŠ1



Pořadí
Příjmení a jméno
Škola
Compren-sión
auditiva
Test de
Civiliza-ción
                                  Expresión oral
Body celkem
Presen-
tación   
Conver-sación
Descrip-
ción
Situaci-
ones
1.
JURÁSEK Tomáš
Gymnázium Šumperk
4
3,8
0,95
7,7
5,45
5,4
27,3
2.
LÁTAL Vojtěch
Gymnázium Hejčín Olomouc
3,2
4,2
0,95
7,45
5,5
5,5
26,8
3.
PROCHÁZKOVÁ Eliška
SGO Olomouc
2,4
4,4
0,85
6,75
5,25
5,5
25,15
4.
BARTOŠOVÁ Petra
SGO Olomouc
2,4
4,2
0,95
6,75
5,25
5,25
24,8
5.
STRNAD Tom
Gymnázium Šumperk
4
3,6
0,85
6,13
5
5
24,58
6.
SEDLÁČKOVÁ Hana
Gymnázium Hejčín Olomouc
1,6
2,8
1
7,25
5,25
5,65
23,55
7.
KUCHAŘ Martin
GJO Litovel
1,6
2,6
0,85
6,65
5,2
5,25
22,15
8.
HLOCH Oto
Gymn J.Wolkera Prostějov
1,6
3,4
0,9
6,25
5
4,25
21,4
9.
BORIKOVÁ Michaela
Gymnázium Zábřeh
1,6
2
0,9
6
5,5
5,25
21,25
10.
DOUBRAVOVÁ Barbora
Gymnázium Zábřeh
1,6
2,8
0,85
5,5
4,5
5
20,25
11.
ŠINCLOVÁ Martina
GJO Litovel
1,6
2,8
0,9
5
4,5
3,25
18,05
12.
VOJÁČKOVÁ Lucie
Obch. akademie Olomouc
1,6
2,2
0,5
3,5
3,75
3
14,55




 









 KATEGORIE SŠ2

Pořadí
Příjmení a jméno
Škola
Compren-sión
auditiva
Test de
Civiliza-ción
                                  Expresión oral
Body celkem
Presen-
tación   
Conver-sación
Descrip-
ción
Situaci-
ones
1.
KÝR Gabriel
Gymnázium Hejčín Olomouc
4
4,4
1
7,73
5,8
5,85
28,78
2.
DOBEŠOVÁ Lenka
Gymnázium Hejčín Olomouc
3
3,6
0,9
7,65
5,7
5,8
26,65
3.
ŠPANIHELOVÁ Andrea
SGO Olomouc
3
3,2
0,95
7,5
5,75
5,75
26,15
4.
STROUPKOVÁ Lucie
SGO Olomouc
3
3,8
0,95
7,13
5,5
5,5
25,88
5.
MACHALOVÁ Aneta
Gymn J.Wolkera Prostějov
2
4
0,95
7,6
5,7
5,55
25,8
6.
JURÁŇOVÁ Kristýna
CGNŘ Olomouc
2
3,2
0,85
7,4
5,4
5,45
24,3
7.
KUČEROVÁ Lucie
Gymnázium Šumperk
2
2,8
0,9
7,13
5,63
5,63
24,09
8.
PATSCHOVÁ Jana
Gymnázium Šumperk
1
3
0,9
7,45
5,75
5,75
23,85
9.
HAVLÍKOVÁ Kateřina
Gymn J.Wolkera Prostějov
2
2,2
0,8
6,95
5
5,45
22,4


26.2.2014 EL ARTE CALLEJERO - školní kolo španělské olympiády.  (Kategorie II: 1. místo Gabriel Kýr VIII.A8, 2. místo Lenka Dobešová VI.A8, 3. místo Jindřich Hájek VII.B8; Kategorie I: 1. místo Vojtěch Látal II.A, 2. místo Hana Sedláčková II.A, 3. místo Zuzana Jurová IV.A6).

resultados - ronda escolar: CATEGORÍA I 1. Vojtěch Látal II.A  2. Hana Sedláčková II.A 3. Zuzana Jurová IV.A6

CATEGORÍA II 1. Gabriel Kýr VIII.A8 2. Lenka Dobešová VI.A8 3. Jindřich Hájek VII.B8
 
27.6.2013 Festival studentských kapel Gymnázia Hejčín - Hey, od 8.00 do 12.00 hod. v atriu.

8.5.-15.5.2013 Studentská výměna s Institutem Vallvera, Salt, Španělsko. Pobyt žáků GH ve Španělsku.

3.4.-10.4.2013 Studentská výměna s Institutem Vallvera, Salt, Španělsko, španělští žáci v Olomouci.
http://www.iesvallvera.cat/index.php?apartat=174&activitat=110

25.3.2013 Konverzační soutěž ve španělštině, G-Čajkovského, Olomouc. V I. kategorii se umístil Gabriel Kýr na 3. místě (VII.A8) a ve II. kategorii se na 3. místě umístila Tereza Janíková (2.A).

3.3.-4.3.2013 Moravské divadlo Olomouc, přehlídka divadelních představení některých španělských sekcí. Viz: http://www.educacion.gob.es/exterior/cz/es/paginas/festivalnacionalteatroescolar.shtml

27.2.2013 Volando voy, volando vengo - školní kolo španělské olympiády.

1.12.2012 VEM CAMARÁ CAPOEIRA - přehlídka brazilského bojového umění.

28.6.2012 Festival HEY! Třetí ročník.

10.5. - 17.5.2012 Výměnný jazykový pobyt Španělsko, pobyt žáků GH.

27.4. - 4.5.2012 Výměnný jazykový pobyt Španělsko Gymnázium Vallvera, Salt (Girona), pobyt Španělů v ČR.

29.2.2012
Por las calles - Španělská olympiáda - ronda escolar

Výsledky:
KATEGORIE I
1. Lenka Dobešová IV.A8
2. Barbora Musilová IV.B6
3. Demmi Jaitly IV.B6

KATEGORIE II
1. Ondřej Kareš VI.B6
2. Adéla Claire Pohůnková V.A6
3. Gabriel Kýr VI.A8

CABARET ´11


MNOHOJAZYČNÁ KARAOKE SHOW S HEJČÍNSKÝM BIGBANDEM

Akce:
                                    20. výročí založení anglické sekce, sobota 15. října 2011,
                        BUHV1,11.00 - 12:00 jako součást studentského programu
Repertoir:
Cabaret (John Kander, Fred Ebb) - swing, dixie,
ENG.
L´important C´est La Rose (Gilbert Becaud) - chanson, swing,
FR.
Guarda come dondolo (Edoardo Vianello) - twist,
IT.
Besame Mucho (Consuelo Velázquez) - tango,
ESP.
???????????? ??????/Podmoskevské večery (Vasilij Solovjev) - swing
RUS.
Šeci ludé povedajú (lidová) - cimbál,
SLOV.
Život je jen náhoda (J. Ježek) – swing,
ČEŠ.
Summertime (G. Gershwin) – slow swing,
ENG.

Zpěv:
Petra Hanáčková V.B6
Tereza Smrčková VI.B8
Tereza Králová II.B
Kateřina Myslínová V.A6
Pavla Haluzová VI.B6
Zuzka Kvapilová VI.B6
Jakub Knápek uč.
Martin Stánec uč.

Orchestr:
Piano: Martin Konvička IV.A
Kontrabas: Jakub Knápek učitel
Bicí: Jakub Vitásek V.B6
Housle: Zuzka Kvapilová VI.B6
Akordeon: Veronika Rukriegelová VI.B6
Altsaxofony: Zdislava Kotková III.A6, Pavla Haluzová VI.B6, Kryštof Danczi VI.B8
Tenorsaxofony: Jindřich Andrš VII.B8, Nikodem Kroupa VI.B8
Sopránsaxofony: Bětka Kvapilová VI.B6, M. Stánec uč.
Hudební úpravy:
Petr Mlynář
Osvětlení a herecká spolupráce:
Jan Zatloukal uč.
 Alena Adamíková uč.
Uvaděč, režie a nastudování:
Martin Stánec

Dne 11.05.2011  proběhla Španělská olympiáda Instituto Cervantes Praha, ústřední kolo.
Petr Dobeš VI.B6 se umístil na desátém místě ve II. kategorii.


Dne 17.03.2011 proběhla Španělská olympiáda G-Čajkovského, krajské kolo.
Petr Dobeš VI.B6 se umístil na prvním místě ve II. kategorii.


Dne 16.02.2011 proběhla Olimpíada de espaňol - ronda escolar.

Primera categoría 
NOMBRE, APELLIDO, CLASE        PARTE ORAL       TOTAL PARTE ESCRITA       TOTAL TOTAL FINAL
  vocab. gram. fluidez orig.   tema, orig. léxico coh. text. gram.    
  max.10 max.10 max.10 max.10 max.40 max.10 m.10 m.10 m.10 m.40 max.80
Pohůnková Adéla-Claire IV.A6 9 8 10 9 36 9,5 10 10 8,5 38 74
Tejchmanová Alexandra IV.A6 7 5 7 6 25 8 10 9,5 8 35,5 60,5
Novotná Nikola IV.A6 6 6 7 6 25 8 9 9,5 7,5 34 59

Segunda categoría
NOMBRE, APELLIDO, CLASE        PARTE ORAL       TOTAL PARTE ESCRITA       TOTAL TOTAL FINAL
  vocab. gram. fluidez orig.   tema, orig. léxico coh. text. gram.    
  max.15 max.15 max.15 max.15 max.60 max.15 max.15 max.15 max.15 m.60 max.120
Kareš Ondřej 13 10,5 13,5 14,5 51,5 12,5 12 12 10,5 47 98,5
Dobeš Petr 12,5 13 13 12 50,5 13 11,5 12 10 46,5 97
Řezníček Daniel 12 10 11 10 43 14 14 13 12 53 96



Dne 04.12.2010 proběhl kulturní program románské sekce v rámci OPEN DAY.

LITERATÚRATE!
/verše světových básníků v mnohojazyčné hudební revue/
Recitátoři: Eliška Johnová IV.A6                              Hudebníci: Nikola Novotná IV.A6 - housle
                  Václav Hruška VI.B6                                                 Eliška Jemelková III.B6 - příčná flétna          
                  Kateřina Myslínová IV.A6                                          Lucie Batoušková IV.D- perkuse
                  Demmi Jaitly III.B6                                                   Ota Svitavský VI.B6 - kytara
                  Hana Vacková VI.B6                                                 Dan Řezníček VI.B6 - basa
                  Dorota Štenclová V.B6
                  Hana Hurtová V.B8                                 Kantoři: Martin Stánec
                  Lída Jansová V.B8                                                 Jan Zatloukal
                  Petra Hanáčková IV.B6                                         Jakub Knápek
                  Veronika Rukriegelová V.B6                                  Dalibor Horváth
                                                 
                 
angličtina - E. A. Poe: The Raven (titulky Jiří Taufer), Vašek, Demmi
                     hudba: Apokalyptickej pták (The Plastic People Of The Universe)
španělština - Antonio Gamoneda: Blues del Cementerio (titulky M. Stánec), Eliška Joh., Demmi
                        hudba: blues C6, Ami (M. Stánec)
                            
ruština - Sergej Jesenin: ?????? ???????? (Psovi herce Kačalova, titulky Jan Zábrana), Katka                                                        
               hudba: All Blues (Miles Davis)
francouzština - Jacques Prévert: Déjeuner du
matin (titulky J. Zatloukal), Hana H. V.B8, Lída V.B8, Petra
                           IV.B6
                            hudba: Ami7, Hmi7,Cmi,B7, A7 (M. Stánec)
portugalština - Vinicius de Morais: Balada das Meninas de Bicicleta (titulky D. Horváth), Dorka
                           hudba: The Girl From Ipanema (A. C. Jobim)
italština - Antonio Delfini: Malaparte (titulky V. Mikeš), Hanka Vac., Veronika Rukriegelová
                 hudba: Megafon marš (M. Stánec)
francouzština - Le grand corps malade: Les pčres et les mčres (titulky VI.B6), Hanka Vac.
                            hudba: Peres meres (Ota)
katalánština
- Miquel Martí i Pol: Si parlo de la Mort... (titulky Cecília Valls, Marek Petřivalský)
                         hudba: Cecília Valls

angličtina  - Vachel Lindsay: The Congo - I. Their Basic Savagery (titulky: S. Mareš), Vašek
                     hudba: Mumbo-Jumbo, Gmi (M. Stánec)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------14.05.2010 se konalo ústřední kolo Španělské olympiády v Praze, ve které žákyně  HG Markéta Kachyňová skončila na krásném pátém místě.

Výsledková listina celostátního kola ve školním roce 2009-10, kategorie II
                                         
Praha,14. května 2010
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- se konalo ústřední kolo Španělské olympiády v Praze, ve které žákyně  HG Markéta Kachyňová skončila na krásném pátém místě.
Pořadí
Jméno
Škola
Kraj
1.
Jana Žežulková
       Gymnázium Jaroslava Heyrovského, Mezi
       školami 2475, Praha 5
                     Praha
2.
Jan Fučík
       Gymnázium Pierra de Coubertina, Nám. Fr.
       Křižíka 860, Tábor      
                     Jihočeský
 
3.
Patrik Felčer
      Gymnázium, Jana Masaryka 1, Jihlava
                    Vysočina
4.
Tomáš Paseka
      První soukromé jazykové gymnázium,
      Brandlova, Hradec Králové
                    Královéhradecký
5.
Markéta Kachyňová
     Gymnázium Olomouc-Hejčín, Tomkova 45,
     Olomouc
                    Olomoucký
6.
Monika Mlejnková
     Gymnázium, Jana Palacha 804, Turnov
                    Liberecký
7.
Martina Vaculíková
     Masarykovo gymnázium a Jazyková škola
     s právem státní jazykové zkoušky, Tyršova
    1069, Vsetín
                    Zlínský
8.
Jan Mrva
    Gymnázium, Čs. Dobrovolců 11, Teplice
                    Ústecký
9.
Lenka Řezníčková
    SOŠ cestovního ruchu, U Josefa 118, Pardubice
                    Pardubický
10.
Jana Michailidu
    Gymnázium, Mírová 1442, Karviná
                    Moravskoslezský
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.03.2010
Výsledky krajského kola
Španělské olympiády
G-Čajkovského

MAXIMÁLNÍ POČET BODŮ:                           4             5             1             8             6             6                    30   
2010
                                                               A             B             C             D             E              F                    G
I. kategorie
1.   JENÁČKOVÁ Monika  
                              4             3,8          0,9          6,6          4,85        4,65          24,8
2.   WEIERMÜLLEROVÁ Jitka                          4             3,4          1             7             4,05        4,7            24,15
3.   HOJGROVÁ Nikola                                     4             2,8          0,95        6,6          4,85        4,85          24,05
4.   KÝR Gabriel                                                4             2,6          0,95        6,65        5,05        4,65          23,9        
5.   LEJSKOVÁ Tereza                                      4             3,4          1             5,9          4,8          4,7            23,8
6.   KROBOT Martin                                         3             2,8          0,95        6,7          4,5          4,75          22,7
7.   SMOLKOVÁ Markéta                                4             3             0,85        6,05        4,05        4,5            22,45
8.   DUDOVÁ Lucie                                          4             3,2          0,85        5,5          4,5          4,25          22,3
9.   MACHAČOVÁ Kristýna                             3             2,4          0,8          5,4          3,9          3,5            19
10. TESAŘOVÁ Alena                                      3             1,4          0,65        4,9          3,9          3,5            17,35
            
II. kategorie
1.   KACHYŇOVÁ Markéta                             3             3,2          1             7,75        5,75        5,9            26,6

2.   ČÍHALOVÁ Kateřina                                  3             3,4          1             7,3          5,3          5,5            25,5
3.   PETRÁŠOVÁ Milena                                   1             3,6          1             7,75        5,9          5,95          25,2
4.   ŠTÁBLOVÁ Lenka                                      1             4,2          0,9          6             5,25        4,7            22,05
5.   LANGEROVÁ Eva                                        1             0,4          0,6          4,25        3             2,75          12
Vysvětlivky:
A – poslech, B – vědomostní test, C – představení se, D – konverzace se členy poroty, E – popis obrázku, F – popis situace, G – konečný počet bodů

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
03.03.2010 
Proverbios - Olimpíada de espaňol - ronda 1 escolar
Dne 3.03.2010 se ve 14:00 hod na Gymnáziu Hejčín konalo školní kolo španělské olympiády zaměřené na španělská přísloví a pořekadla.

kategorie II - soutěžilo 14 žáků (2 a více let výuky španělštiny)
 
NOMBRE, APELLIDO, CLASE
       PARTE ORAL
TOTAL
PARTE
TOTAL
 
 
gram.
vocab.
fluidez
orig.
 
ESCRITA
 FINAL
 
 
 max.10
max.10 
 max.10
max.10 
 max.40
 max.16
 max.56
1.
KACHYŇOVÁ Markéta VI.A6
8
9
10
10
37
14
51
2.
ČÍHALOVÁ Kateřina VIII.A8
7
6
8
7
28
13,5
41,5
3.
FIALOVÁ Markéta VI.B6
              6
7
8
8
29
11,5
40,5

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- se konalo ústřední kolo Španělské olympiády v Praze, ve které žákyně  HG Markéta Kachyňová skončila na krásném pátém místě.


kategorie I - soutěžilo 9 žáků (do dvou let výuky španělštiny)

 
NOMBRE, APELLIDO, CLASE
       PARTE ESCRITA I
TOTAL
PARTE
TOTAL
 
 
gram.
vocab.
texto
orig.
 
ESCRITA II
 FINAL
 
 
 max.15
 max.15
 max.15
 max.15
 max.60
 max.16
 max.76
1.
LEJSKOVÁ Tereza II.B
11,5
11
13
12
47,5
16
63,5
2.
KÝR Gabriel IV.A8
10
10,5
12
11
43,5
15,5
59
3.
ŠTENCLOVÁ Dorota IV.B6
                        
 9
10
11,5
8,5
39 16
55