ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Studenti / Students

Remake project

     

Our year one students of the English section are incredibly creative and we would like to share with you some of their amazing remake photos based on original, famous paintings.

Prváci na anglické sekci jsou mimořádně kreativní a rádi by se s vámi podělili o pár svých úžasných fotografických reprodukcí známých obrazů.

     

Výlet do Prahy očima studenta

  

Výlet jsme si neskutečně užili, sice byla prohlídka daleko kratší než jsem čekal, ale bylo velmi zajímavé podívat se do takto soukromé části hradu. Mimo to, jsme šli do Katedrály Svatého Víta, která byla opravdu nádherná. Prohlédli jsme si vánoční centrum Prahy a využili jsme čas také k nakoupení vánočních originálních dárků z Prahy pro naše blízké nebo třeba půjčení si elektrických koloběžek. Myslím si, že mluvím za celou třídu, když řeknu, že se mi výlet opravdu líbil.
Honza Soušek, II.A

Výměnný pobyt s Maďarskem

Poslední zářijový týden (23. 9.-29. 9. 2019) jsem se zúčastnila výměnného programu s BME International Secondary School Budapešť (Maďarsko). Tento program mi dal plno nových zkušeností a pomohl mi zlepšit angličtinu. Byla jsem velmi potěšena, že i když mám za sebou teprve rok intenzivní angličtiny, neměla jsem problém domluvit se.

Studenti z Maďarska byli velice milí, přátelští a dobře se s nimi komunikovalo. Všechny nás potěšil výlet do Prahy, který byl velice dobře zorganizovaný a my jsme tak mohli zahraničním studentům ukázat krásy hlavního města České republiky. Také prohlídka Olomouce byla pro ně velice zajímavá. Měli také možnost zúčastnit se výuky předmětů v angličtině. Myslím si, že se maďarským studentům v Olomouci a v naší škole líbilo. Jsem ráda, že jsem se do výměnného programu přihlásila a doporučila bych to i všem ostatním. Skvěle jsem si procvičila angličtinu a získala nové přátele.

Natálie Korcanová, 2.A6

Zájezd do Velké Británie

  

Na přelomu srpna a září jsme se ( třídy IV.A6, IV.B6 a několik žáků ze VII.A8 ) účastnili jedenáctidenního poznávacího zájezdu do Velké Británie.

Naše putování začalo v Londýně, kde jsme strávili celkem dva dny. Nadchly nás dominanty tohoto rušného velkoměsta, jako Tower of London, Tower Bridge, Buckingham Palace, St Paul´s Cathedral a mnoho jiných. Ti odvážnější z nás, kteří netrpí závratí, neodolali a obdivovali město z výšky London Eye. S Londýnem jsme se pak rozloučili plavbou lodí po Temži k nultému poledníku v Greenwich.

  

Učarovala nám však také další britská města, jako např. malebný Chester, rodiště W. Shakespeara Stradford nad Avonou, Beatles proslavený Liverpool či Edinburgh, jehož návštěvu nám zpříjemňovaly tóny linoucí se z dud skotských dudáků.

Během zájezdu jsme se ocitli i v srdci skotské přírody u jezera Loch Ness a Scottish Highlands, která nás přivítala typicky skotským mrholením. Dozvěděli jsme se, že Skoti, zvyklí na časté deště, takovéto dny označují krásným eufemistickým výrazem – lovely soft day.

Všechny fanoušky Harryho Pottera potěšila zase návštěva hradu Alnwick a Christ Church College v Oxfordu, kde se natáčely některé scény filmu.

Přestože byl program velmi nabitý, zbyl nám čas i na osobní volno a samozřejmě nákupy suvenýrů. Po celou dobu naší cesty nás doprovázela velmi milá paní průvodkyně Ivetka, od níž jsme se dozvěděli něco z anglické a skotské historie a spoustu dalších zajímavostí.

 

K. Konečná, H. Talafousová IV.A6, Mgr. B. Menoušková

Zahájení školního roku na anglické sekci Gymnázia, Olomouc-Hejčín, Tomkova 45

 

V pondělí 2. 9. 2019 krátce po osmé hodině ranní se největší hejčínská učebna zaplnila novými žáky všech oborů vzdělání na našem gymnáziu. Slavnostní zahájení otevřela studentská hymna Gaudeamus igitur.

 

Ředitel školy v krátkém projevu slavnostně uvítal žáky osmiletého, čtyřletého i šestiletého česko-anglického oboru vzdělání, krátce jim představil školu a vyjádřil přesvědčení, že se jim bude u nás líbit. Současně představil své zástupce a popsal jejich oblasti, které řídí. Potom se žáci se svými třídními rozešli do svých učeben.

  

Na naší bilingvě jsme uvítali 60 nových mladých tváří a rádi bychom jim jménem všech učitelů anglické sekce popřáli úspěchy, nové kamarády, možná na celý život, a příjemný pobyt na naší bilingvě. Současně se žáky vítáme na naší bilingvě také všechny nové učitele, kteří přišli do našich řad.

Milí prvňáci a milí noví kolegové a kolegyně, Welcome on board!