ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mezinárodní výměnný program se Švýcarskem (Gymnázium Kirchenfeld, Bern)

          

Studentský výměnný pobyt Olomouc-Bern

Velice oblíbený studentský výměnný pobyt s naší partnerskou školou Gymnasium Kirchenfeld Bern ve Švýcarsku oslavil v roce 2017 již 25. výročí.  Za tuto dobu vyjelo do Švýcarska více než 500 českých žáků a vzniklo mnoho nových přátelství.

Projektu se účastní zájemci z řad žáků 2., 3. ročníku čtyřletého programu a odpovídajících ročníků šestiletého a osmiletého studia.

Žáci ze Švýcarska tráví jeden červnový týden v Česku, hejčínští žáci se za svými kolegy vydávají v září.

Studentský výměnný pobyt Olomouc-Bern stojí na těchto pilířích:

  • Kulturní výměna

Čeští studenti představují svým švýcarským vrstevníkům Českou republiku, českou kulturu. Jelikož je projekt založen na principu reciprocity, je každý Švýcar ubytován u jednoho Čecha a naopak. Tyto dvojice pak spolu absolvují společnou část programu, na jehož přípravě se podílejí sami studenti. Tráví spolu i svůj volný čas.

A to platí i obráceně: ve Švýcarsku na Čechy čekají zajímavé exkurze (mezi nejoblíbenější patří ta do čokoládovny), prohlídka Bernu, výlety do Alp a mnoho dalšího. Žáci poznávají kulturu země a život svých vrstevníků. Jsou ubytováni u svého švýcarského spolužáka, a mají tak jedinečnou příležitost seznámit se nejen s místními zvyklostmi, ale i běžným životem švýcarské rodiny a stát se na několik dní její součástí.

               

  • Zlepšení a prohloubení jazykových znalostí a dovedností

Žáci spolu komunikují německy (pokud není zbytí anglicky či francouzsky). V německém jazyce je ve Švýcarsku veden i celý program. Velice intenzivních 14 dní, které spolu česko-švýcarské dvojice tráví, se samozřejmě velmi pozitivně odráží na schopnostech českých žáků komunikovat v německém jazyce.

  

Pro aktuální informace k právě pořádané výměně se můžete obrátit na vedoucího předmětové komise NJ - Mgr. Petr Fuka (fuka@gytool.cz)

Níže přikládáme několik fotografií z podsledního ročníku výměny.